KKK

Kava Kava on taimne ravim, mis on valmistatud Piper methysticumi juurtest – seda tüüpi taimest, mida leidub Vaikse ookeani saartel. Selle nimi tähendab sõna otseses mõttes “joovastavat pipart”. Inimesed, kes elavad Vaikse ookeani saartel, nagu Fidži ja Tonga, on seda sadu aastaid kasutanud seltskondlikel koosviibimistel ja traditsioonilises meditsiinis. Nad kuivatavad juured või purustavad pulbriks. Siis lisavad nad vett ja joovad segu

Kuigi kava võib olla ärevuse jaoks kasulik, on paljud inimesed mures selle võimalike kõrvaltoimete pärast. 2000. aastate alguses teatati mitmest maksatoksilisuse juhtumist, mis olid seotud kava tarbimisega. USA toidu- ja ravimiamet hoiatas hiljem maksakahjustuste riski eest, mis on seotud kava sisaldavate toodetega. Selle kasutamine on paljudes riikides, sealhulgas Saksamaal, Šveitsis, Prantsusmaal, Kanadas ja Suurbritannias, isegi keelatud või piiratud. Hiljem tühistati keeld Saksamaal seonduvate riskide puudulike tõendite tõttu. Arvatakse, et Kava kahjustab maksa mitmel viisil, millest üks hõlmab selle koostoimet teatud ravimitega. Maksaensüümid, mis lagundavad kavat, lagundavad ka teisi ravimeid. Seega võib kava neid ensüüme siduda ja takistada neil teiste ravimite lagundamist, põhjustades nende kogunemist ja maksa kahjustamist. Võltsimine on veel üks põhjus, miks kava tooteid peetakse ebaturvalisteks. Raha kokkuhoiuks kasutavad mõned ettevõtted juurte asemel muid taimetaime osi, näiteks lehti või varsi. Teadaolevalt kahjustavad lehed ja varred maksa.
Sellegipoolest pole selle teema uuringute analüüsid leidnud tõendeid maksakahjustuse kohta inimestel, kes on neid toidulisandeid võtnud lühikese aja vältel või umbes 1–24 nädala jooksul. Seetõttu võivad maksavigastusteta inimesed ja need, kes ei kasuta maksa mõjutavaid ravimeid, kasutada kavat turvaliselt sobivates annustes umbes ühe kuni kahe kuu jooksul.

Kava kava (lühidalt “kava”) sisaldab aineid, mida nimetatakse kavapüroonideks. Need toimivad teie ajus umbes nagu alkohol, mis muudab teid rahulikuks, lõdvestunuks ja õnnelikuks. Arvatakse, et taim leevendab ka valu, hoiab ära krambid ja lõdvestab lihaseid.

Kavat on kasutatud paljude seisundite raviks, sealhulgas:

  • Ärevus, sealhulgas generaliseerunud ärevushäire (GAD)
  • Stress
  • Unehäired
  • Premenstruaalne sündroom (PMS) – füüsilised ja emotsionaalsed sümptomid, mis ilmnevad enne naise perioodi.

Kava paneb sind tundma end suurepäraselt, kuid see ei maitse alati suurepäraselt, eriti esmakordsete kavakasutajate jaoks. Keskmise jahvatusega, traditsiooniliselt valmistatud kava tee maitseb väga mullasena – see on selline nagu mudane vesi. Isegi Vanuatu ja Fidži inimesed, kes on kogu elu kavat joonud, ei armasta maitset, vaid nad armastavad seda, kuidas see neid paneb tundma!

Keegi ei tea kindlalt kava taime päritolu, kuid tänapäeval usub enamik, et kava pärineb Vanuatust. Täpsemalt öeldes väidavad mõned, et kava pärineb Põhja-Vanuatust Maewo saarelt.

Uuringud on näidanud, et kava omadused võivad leevendada ärevust, leevendada stressi ja lõdvestada lihaseid ja närvipingeid, samuti võidelda unetuse vastu ja parandada uneprobleeme. Sellepärast kasutavad paljud inimesed, kes tarbivad kava, looduslikku alternatiivi ärevusevastastele ravimitele.

Kui sa ei leidnud enda küsimusele vastust, siis võta meiega ühendust

Kontakt